Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šamanská cesta - Ezotera Praha

2. 4. 2013

Šamanská cesta

na festivalu Ezotera Praha

18. 5. v 18.00

v tělocvičně

Hala TJ Pankrác
Lomnického 1, Praha 4 - Nusle

________________________________________________________________________

Na tomto ukázkovém setkání můžete nahlédnout na šamanskou cestu a blíže se seznámit s technikami, které využívá. Je to cesta prožitku a bohaté vnitřní zkušenosti.

Šamanismus vychází z nejstarších duchovních tradic a jeho základem je silné propojení s přírodními silami a živly, se zvířaty, rostlinami, kameny i se všemi bytostmi - tedy s Matkou Zemí na jedné straně, s Nebem na druhé straně (často se říká Velký Duch – Great Spirit) a se sebou samými. Využívá posvátného zpěvu, zvuků, rytmů i tance k dosažení změněného stavu vědomí, kterému se říká tranz nebo chcete-li, extáze. Je to způsob, jak se spojit sám se sebou, se svou vnitřní podstatou, jak dosáhnout duchovního probuzení, mentální jasnosti a emoční vyrovnanosti. Je to návrat ke kořenům, k prastaré moudrosti, k posvátnosti těla, k bytostné podstatě, k prapůvodnímu zdroji, k přirozenosti a k životu v přítomnosti a radosti (až extatické J).

Šamanské techniky jsou různé a mohou zahrnovat léčení zvukem, tranzovní bubnování v bubnovacím kruhu, šamanskou cestu za účelem spojení se silovým zvířetem, nalezení průvodců či spojenců, za účelem znovunalezení ztracených částí duše (soul hunting), za účelem hledání vize (vision quest), šamanský bubnový tanec či tranzovní tanec na propojení se silou a moudrostí svého silového zvířete. Jsou také propojeny s různými rituály, při kterých se navazuje kontakt s různými živly a silami, jako je posvátný rituál dýmky, pálení minulosti v ohni nebo rituál mluvící hůlky, který pomáhá uvědomovat si náš záměr, verbalizovat  a ukotvovat naše přání a také zřetelněji porozumět vyššímu záměru. Je to obrácení pozornosti do srdce směrem k nějaké otázce nebo něčemu, co potřebuje vyjasnění či léčení.

Při těchto technikách se často používá šátek na oči a tím se uzavírá hlavní zdroj rozptylování pozornosti mozku a stimuluje se "vnitřní vidění", které odhaluje skryté významy a odpovědi a umožňuje stát se pozorovatelem své vlastní bohaté vnitřní zkušenosti. Základ také tvoří technika ohňového dechu.

Vede: Eva Deva Shakti